mavi köpek salıncak

Park Oyun Grubu; parklar, sosyal yaşamın olmazsa olmazıdır. Genellikle hava almak ve çocuklarımızı eğlendirmek için parklara gidiyoruz.

Kimimiz sıcak bir yaz gününde hava almak, kimimiz çocuklarımızı eğlendirmek için parklara gidiyoruz. Piknik yapmak, arkadaşlarımızı görmek, kitap, okumak, büfeden çay içmek, yemek yemek parkların sosyal işlevleri, saymakla bitmez. Parkları en çok seven misafirleri ise çocuklar oluyor. Psikologlar her çocuğun günde en az 1 saat parkta vakit geçirmesinin, gelişime büyük katkısı olduğunu sürekli söylüyorlar.

Çeşitler Artıyor

Park oyun grupları sektörü, kendini sürekli geliştiriyor. Özellikle son zamanlarda, park oyun grupları çeşitliliği artıyor.

Firmalar, birbiri ile yarışırcasına yeni modeller geliştiriyorlar. Ağaç salıncaklar, hayvan figürlü kaydıraklar ve salıncaklar, ipli salıncaklar, tahterevalliler, ip salıncaklar, engelli parkurlar, atlı karıncalar, dönme dolaplar parktaki oyun grupları saymakla bitmezler.

Park oyun grubu olarak kaydıraklar, salıncaklar, Tahterevalli, zıpzıplar, engel parkurlu kaydıraklar, iple çıkış kuleli kaydıraklar, tırmanma oyun gruplarını rahatlıkla sayabiliriz.

Park Oyun Grubu Malzeme Çeşitleri

Park oyun grupları ahşap, metal, plastik ve polyester malzemeden imal edilmektedir.

Metal oyun grupları eskiden beri kullanılmaktadır. Son yıllarda, uzun ömürlü kolay çürümeyen galvaniz ve saç malzemeden metal oyun grupları üretilmektedir.

Ahşap oyun grupları, metal kaydıraklar ve salıncaklarla birlikte genelde kullanılır.

Sanatsal Park Oyun Grupları

Polyester fiber oyun grupları, plastik metal ve ahşap malzemeler ile birlikte kullanılır. Genellikle polyester oyun grupları, sanatsal kaydırak, salıncak ve diğer oyun grupları olarak karşımıza çıkar.

Hayvan görünümlü ve çizgi filim karakterlerinin yer aldığı masal parklarında, genelde polyester fiber oyun grupları kullanılır. Polyester fiber malzeme, oluşturulan kabın şekline girdiği için ve yapısı itibariyle boyamaya müsait olduğu için, sanatsal parklarda tercih edilmektedir.

Günümüzde alışıla gelmiş parkların haricinde, sanatsal parklar, ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi görüyorlar. Bu sebeple diğer parklarda, çeşitli hayvan veya çizgi filim karakterlerine benzeyen polyester fiber malzemeden yapılan oyun grupları tercih edilmektedir.

 

Firmamız Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi, özellikle hayvan figürlü salıncaklar ile öne çıkmaktadır. Panter görünümlü, köpek görünümlü, tavşan görünümlü salıncakları kendi atölyemizde üretiyoruz.

Park oyun grubu

 

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir