Çocuk Oyun Parkı

Çocuk oyun parkı denince akla gelen, içinde oyun grupları bulunan çocuk parklarıdır. Oyun parkları genellikle, içinde oyun gruplarını barındırır.

Yapılış amacına göre, oyun parklarının hepsi, farklılıkları içinde barındırır.

Kimi oyun parklarında salıncak, kaydırak, tahterevalli, zıpzıp gibi klasik oyun grupları varken kimisinde farklı oyun grupları bulunur.

Oyun parkı
Çocuk Oyun parkı

Yaş Grubu

Parklar yapılmadan önce, hangi yaş grubuna hitap edecekse, ona göre park oyun gruplarının alımı planlanır.

Parkın yapılacağı yerin seçimi, mimarisi, oyun gruplarının yeri, giriş kapısı, kafeteryası gibi parkın içinde olacak tüm sosyal alanları baştan planlanır.

Oyun parkları, özellikle çocukların kendini rahat ve özgür hissedebileceği, tasarımla oynamaktan keyif alacağı oyun gruplarının yer aldığı sosyal yaşam alanlarıdır.

Her ilde, ilçede ve neredeyse her köy ile mahallede oyun parkları bulunmaktadır.

Oyun parkları çocukların enerjisini atabildiği, bireysel sportif el ve ayak becerilerinin geliştiği, akranları ile arkadaş olduğu, ailelerin sosyalleştiği sosyal yaşam alanlarıdır.

Belediyeler başta olmak üzere, Valilikler, Kaymakamlıklar ve özel sektör işletmeleri, çocuk oyun parkları yapımında birinci rolü alırlar.

Çocukların içinde oynadığı, ailelerin gezdiği, insanların spor yaptığı parkların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Firma Sayısı Artıyor

Çocuk Oyun grubu firmalarının sayısı, ihtiyaca göre artmaktadır. Demir, ahşap, plastik, polyester, çocuk oyun parkı ve oyun grubu yapan firmalar, her geçen gün farklı tasarımları sunmaktadır.

Geçmişte sadece; kaydırak, salıncak, tahterevalli, zıp zıp gibi oyun grupları vardı.

Sanatsal Ürünler

Günümüzde ise; tırmanma alanı, heykel salıncak, hayvan figürlü salıncak, panter salıncak, tavşan salıncak, temel reis salıncak, kayu salıncak, yılan salıncak, ağaç görünümlü salıncak, tosbağa görünümlü kaydırak, balık görünümlü kaydırak gibi sanatsal oyun grupları üretilmektedir.

Zaman geçtikçe, ilgi gördükçe daha fazla oyun grupları tasarımları, parkların hizmetine sunulacaktır.

Parklara ilgi çeken yeni oyun grupları, spor aletleri ve diğer ilgi çeken çizgi filim yada hayvan figürlü sanatsal görsel ürünler parklara kazandırıldıkça, parkların ziyaretçileri fazlalaşacaktır.

Çocuk Oyun Parkı Üretimi

Ayyıldız Heykel ve Sanat Atölyesi firmamız özellikle temalı, figürlü sanatsal oyun grupları alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Park oyun grubu sektörüne yeni tasarımları sunan firmamız, her geçen gün yeni ürünleri portföyüne katmaktadır.

 

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir